Németország túl van az első „atomszegény éven” és az előzetes statisztikák alapján kedvező évet zárt az energiatermelés terén. A fukusimai balesetet követően tett energiapolitikai fordulat ellenére sikerült áramexport-többletet felmutatni, míg a kieső nukleáris kapacitások legnagyobb részét megújuló forráson pótolni.
A napelemek általi (PV) áramtermelés rekordszintű, közel 60%-os emelkedést mutatott 2011-ben – nem véletlen, hogy Németország az elsők között van a napenergia-hasznosítás terén. A kedvező képet azonban beárnyékolja, hogy mindeközben a szénalapú áramtermelés is növekedett, a rendszer egyensúlyban tartásának biztosítására külföldi kapacitásokat kellett készenlétbe állítani, és az egyre nagyobb megújuló-arány jelentős árnyomást fejt ki a német energiafogyasztókra. A részleteket itt olvashatják.
Úgy tűnik a befektetőknek még mindig vonzó az energiaszektor. Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. zárt körben kibocsátott, kétéves futamidejű kötvényeiből 400 millió forint értékben jegyeztek hazai intézményi befektetők. További információkat itt találnak.
Németország második legnagyobb energiaszolgáltatója a következő négy év során 5 milliárd eurónyi megújuló beruházással tervez. A társaság előtt fekvő projektcsomagban szerepel egy egymilliárd eurós német északi-tengeri off-shore szélerőmű, valamint biomassza-erőművek Lengyelországban és az Egyesült Királyság területén. A tervekről itt olvashatnak.
Úgy tűnik Norvégia egyelőre stabilan számíthat a kőolajkincsekre. Egy éven belül a második, ezúttal 200-300 millió hordó olaj-egyenértéknyi felfedezést jelentett be a norvég állami olajipari vállalat, a Statoil. A Statoil hétfői közlése szerint a nemrég felfedezett Skrugard kúttal, illetve az új lelőhellyel, a barents-tengeri Havis kúttal együtt 400-600 millió hordó olajegyenértékkel nőtt a társaság által kezelt olajkincs. A részleteket itt olvashatják.
Amennyiben tetszett a bejegyzés, kövessen minket a Facebookon is!
Utolsó kommentek