Özvegy Bartekné esete a földjén gázt bányászó multival. 6,8 milliárd köbméter gázt rejt a balotaszállási özvegyasszony földje, de nem hajlandó fizetni érte a kitermelést végző cég, inkább kisajátíttatnák maguknak, közérdekre hivatkozva. A cég több szabálytalanságot követett el, ráadásul már régóta kitermelés is folyik, miközben engedélyük csak kutatásra van. A terjedelmes történetet itt olvashatják.
A sok esetben akár pár év alatt megtérülő fenntarthatósági beruházások nem csak a környezetre gyakorolnak kedvező hatást, hanem segítenek fenntarthatóvá tenni a városok finanszírozását is. A világban zajló fenntarthatósági trendekről, elérhető technológiai megoldásokról, hazai kezdeményezésekről Dr. Ludvig Lászlót, a Siemens Zrt. Infrastruktúra és Városok szektorának igazgatójával beszélgetett a portfolio.hu.
Merre menjen Oroszország - energetikai szuperhatalmi státusz vagy tudásalapú gazdaság? Az orosz kormány elé terjesztett hosszútávú gazdaságfejlesztési terv lényegében két szcenáriót tartalmaz. A hagyományos növekedési pálya mellett megjelenő innovatív változat képezi a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (Minekonomrazvityija) által előterjesztett alternatív stratégiát 2030-ig a Vedomosti értesülései szerint. A konzervatív változat Oroszország nyersanyag orientált világpiaci betagozódását követi, és a nyersanyag lelőhelyek nagyszabású termelésbe állítását, technológiaimportot, az energiaigényes ipar fejlesztését, erőművi és csővezetéki beruházásokat irányoz elő. A részleteket itt olvashatja.
Európa egyik legnagyobb energiaültetvényét telepítik a lengyel Tengermelléken: a biomasszát kapcsolt villamos- és hőenergia-termeléshez (kogeneráció), valamint papírgyártáshoz is felhasználják. Az International Paper Kwidzyn papírgyár és a Green Wood Resources Poland vállalat beruházását Lengyelország északkeleti részében valósítják meg. A tervezett 25 ezer hektáros ültetvényből eddig csaknem ezer hektáron telepítettek hibrid nyárfát. A részleteket itt találják.
Miniatűr áramtermelő erőművekből álló hálózatok kialakítására készül Németországban a Deutsche Telekom. A távközlési cég pénteken vázolt terve szerint helyi áramszolgáltatókkal együttműködve úgynevezett blokkerőműveket (BHKW) telepítenének és kötnének hálózatba. A berendezések kis méretű és viszonylag kis teljesítményű áramfejlesztő motorok, amelyeket társasházak vagy családi házak pincéjében helyeznek el. A részleteket itt olvashatják.
Amennyiben tetszett a bejegyzés, kövessen minket a Facebookon is!
Utolsó kommentek